راهنمای استفاده از پایگاههای سیویلیکا

سیویلیکا، ناشر تخصصی مقالات علمی کشور

ابزار کاربر

ابزار سایت


درباره:تاریخچه_سیویلیکا

تاریخچه سیویلیکا

عملیات اجرایی و راه اندازی سایت سیویلیکا، به عنوان اولین زیر مجموعه سایتهای تامین کننده مدارک و اطلاعات علمی، از اوایل تابستان 1384 آغاز گردید و از شهریورماه همان سال به صورت آزمایشی و برای رفع معایب و تکمیل اطلاعات، به صورت محدود راه اندازی شد. از 16 مهرماه 1384، این سایت فعالیت خود را به صورت رسمی فقط در حوزه مهندسی عمران آغاز نمود. که در لحظه راه اندازی حدود 3000 مقاله در بانک مقالات تخصصی آن موجود بود.
سیویلیکا از مهرماه 1386 با تغییرات عمده ای که در بخش ساختاری و نرم افزاری سایت ایجاد گردید، به صورت بانک تخصصی مقالات در حوزه های اصلی علوم دور جدید فعالیت خود را آغاز نمود. در مهرماه 1387 همزمان با آغاز چهارمین سال فعالیت این سایت، طراحی ظاهری این سایت بر اساس آخرین تکنولوژی ها و معیارهای روز تغییر یافت.
در مهرماه سال 1388 همزمان با آغاز پنجمین سال فعالیت، زیر مجموعه بانک مقالات کنفرانسهای خارجی با دامنه www.ConfIndex.com راه اندازی شد. در سال 1389، با افزوده شدن زیر مجموعه ارائه کتابهای الکترونیکی، فعالیت این مجموعه وارد مرحله تازه ای شد و با نام گذاری کل مجموعه به نام «مرکز تامین اطلاعات و مدارک علمی» کلیه خدمات به یک درگاه واحد سپرده شد و حساب کاربری واحد برای کلیه سایتها در نظر گرفته شد. بدین ترتیب کاربران با داشتن یک حساب کاربری می توانند از خدمات کلیه سایتهای زیر مجموعه که در آینده نیز به تعداد آنها افزوده می شود استفاده نمایند.
عنوان ®CIVILICA برای اولین بار با الهام از نام بزرگترین دایره المعارف جهان (Britannica) و از ریشه لاتین CIVILIs به معنی تمدن ساخته شده است.