راهنمای استفاده از پایگاههای سیویلیکا

سیویلیکا، ناشر تخصصی مقالات علمی کشور

ابزار کاربر

ابزار سایت


درباره:حدود_مسئولیت_و_شرایط_استفاده

شرايط استفاده از سیویلیکا:

با دسترسی به پایگاه سیویلیکا (www.CIVILICA.com) و استفاده از اطلاعات مندرج و دریافت مقالات نمایه شده در این سایت، شما توافق می نمایید که شرایط استفاده مقرر شده زیر را می پذیرید.

۱- حدود مسئولیت سیویلیکا در نمایه سازی مقالات

۱-۱- مقالات ارائه شده در پایگاه سیویلیکا، شامل مقالات گردهمایی ها و یا ژورنالهای کشور، توسط پژوهشگران و نویسندگان مقالات به دبیرخانه های مربوطه ارائه شده و پس از داوری و تایید هیات داوران، جهت نمایه سازی به سیویلیکا ارسال می شود. از آنجا که سیویلیکا هیچ مسئولیتی در روند تهیه و داوری مقالات ندارد، لذا هیچ مسئولیتی در قبال محتوای مقالات نمی پذیرد.

۲-۱- مسئولیت ورود داده ها از اصل مقالات در دیتابیس مقالات، بر عهده سیویلیکا می باشد و در صورت وجود هر گونه مغایرت در ورود داده ها، بلافاصله اصلاحات لازم در نمایه سازی اعمال و اطلاعات مطابق اصل مقاله توسط سیویلیکا اصلاح می شود. ملاک ورود داده ها و نمایه سازی، اصل مقاله ارسال شده از دبیرخانه می باشد.

۳-۱- با توجه به داوری مقالات توسط دبیرخانه ها و ارسال نسخه نهایی از سوی دبیرخانه به سیویلیکا، اعمال هر گونه ویرایش عمده در اصل مقاله و یا حذف مقالات، فقط از طریق هماهنگی با دبیرخانه هر کنفرانس صورت می پذیرد و سیویلیکا اجازه اعمال هیچ گونه اصلاح و تغییر عمده (مانند افزودن یا حذف نویسندگان و یا حذف کامل مقاله از لیست مقالات کنفرانس) را بدون دریافت اجازه رسمی از دبیرخانه در مقالات ندارد.

۴-۱- مقالات کنفرانسهای تحت حمایت پس از برگزاری در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر می شوند. مسئولیت سیویلیکا در نمایه سازی مقالات هر کنفرانس پس از دریافت مقالات از دبیرخانه ها آغاز می شود و نهایت تلاش ما این است که با پیگیری های مستمر این زمان را به حداقل برسانیم.

۵-۱- برای مقالات نمایه شده پس از سال 1390، کلیه مقالاتی که کمتر از 5 صفحه داشته باشند، به عنوان اصل مقاله محسوب نشده و چکیده مبسوط در نظر گرفته می شوند و این موضوع در صفحه نمایه مقاله نیز درج می شود. این تعداد صفحه، برای مقالات نمایه شده قبل از سال 1390، 4 صفحه می باشد.

۶-۱- پایگاه سیویلیکا در ثبت استنادی مقالات، ملاک را بر اساس مقالات نمایه شده در این پایگاه قرار داده است و استنادهای صورت پذیرفته برای هر مقاله، نشان میدهد که چه تعداد استناد در مراجع مقالاتی که در این پایگاه نمایه سازی می شوند، صورت پذیرفته است. این مراجع هم به صورت هوشمند و هم به صورت کنترل مجدد توسط اپراتور در این پایگاه ثبت و تحلیل می شوند. در صورت وجود هرگونه مغایرت با اطلاعات اصل مقاله، قابل کنترل و اصلاح بر اساس اصل مقاله می باشند.

۲- حدود مسئولیت سیویلیکا در اطلاع رسانی و حمایت از کنفرانسها

۱-۲- سیویلیکا برگزار کننده هیچ کنفرانسی نمی باشد و کلیه کنفرانسها توسط شرکتها، انجمنها و سازمانهایی خارج از سیویلیکا برگزار می شوند که سیویلیکا هیچ مسئولیتی در این مراکز ندارد. سیویلیکا تلاش‌های معقولی برای تایید برگزار کنندگان کنفرانسها و سنجش اعتبار آنها انجام می دهد و فقط کنفرانسهایی اطلاع رسانی می شوند که اعتبار لازم را از نظر معیارهای سیویلیکا داشته باشند. ولی خدمات ارائه شده در این کنفرانسها را تضمين نمی‌کند و نمی‌تواند هم بکند و به هيچ‌وجه هيچ‌گونه نمايندگی يا تأييد درمورد هر کنفرانس ديگری که شما از طريق اين سايت مورد دسترسی قرار دهيد نمی‌پذيرد.

۲-۲- سیویلیکا جهت نمایه سازی مقالات در پایگاه خود هیچ گونه هزینه ای را از نویسندگان و یا دبیرخانه های آنها دریافت نمی کند. کلیه مراحل نمایه سازی برای دبیرخانه رایگان می باشد.

۳-۲- حمایت سیویلیکا از کنفرانسها به مفهوم اطلاع رسانی جامع کنفرانس، و نمایه سازی مقالات پس از برگزاری می باشد و همانطور که ذکر شد، نهایت تلاش ما برای حمایت کنفرانسهای معتبر می باشد و سیویلیکا به هیچ عنوان در روند برگزاری، اجرایی و مالی هیچ یک از کنفرانسهای تحت حمایت دخیل نمی باشد و نخواهد بود.

۴-۲- مبنای حمایت سیویلیکا از کنفرانس، درج نشانه تحت حمایت در صفحه کنفرانس مربوطه در تقویم کنفرانسهای کشور (در پایگاه سیویلیکا) می باشد و قرارگیری آرم سیویلیکا در پوستر و یا سایت همایش ملاک اعتبار و یا تحت حمایت بودن آن نمی باشد.

۵-۲- پایگاه سیویلیکا فقط اطلاع رسانی کنفرانسها را انجام می دهد، سایر امور کنفرانسها توسط دبیرخانه هر کنفرانس انجام می شود. لذا برای ثبت نام، ارسال مقاله و هر گونه ارتباط با کنفرانس، باید مستقیما از طریق دبیرخانه کنفرانس اقدام نمایید.

۳- حدود مسئولیت و شرایط استفاده از مقالات سیویلیکا

۱-۳- مقالات ارائه شده در پایگاه سیویلیکا، ممکن است شامل مقالات گردهمایی ها و یا ژورنالهای کشور باشد، که توسط پژوهشگران و نویسندگان مقالات به دبیرخانه های مربوطه ارائه شده و پس از داوری و تایید هیات داوران، جهت نمایه سازی به سیویلیکا ارسال می شود. با توجه به اینکه هیچ گونه ممیزی مقالات در پایگاه سیویلیکا صورت نمی پذیرد، لذا مسئولیت محتوای هر مقاله بر عهده نویسندگان هر مقاله می باشد و سیویلیکا مسئولیتی را در قبال محتوای مقالات نمی پذیرد.

۲-۳- کلیه اطلاعات هر مقاله شامل سال نشر، کنفرانس یا ژورنال محل انتشار و تعداد صفحات هر مقاله به صورت شفاف و قبل از هر گونه پرداخت مالی قابل مشاهده و ارزیابی است. لذا قبل از اقدام به دریافت مقالات، لطفا از تعداد صفحات هر مقاله اطمینان حاصل نمایید.

۳-۳- نهایت تلاش دست اندرکاران مجموعه سیویلیکا، ارائه اطلاعات صحیح و ثبت اطلاعات دقیق برای هر مقاله می باشد. ولی به دلیل حجم بسیار زیاد داده های نمایه شده، ممکن است مشکلاتی در روند ورود داده ها پیش آمده باشد. در صورتی که ورود اطلاعات نادرست برای مقاله، که مغایر با فایل اصلی مقاله باشد، مانند ورود اشتباه تعداد صفحات، ورود اشتباه عناوین و یا چکیده مقاله در نمایه سازی مقاله توسط سیویلیکا، مسئولیت این امر با سیویلیکا است.

۴-۳- مسئولیت سیویلیکا ارائه فایل مقاله بدون مشکل می باشد. ممکن است برخی مواقع فایلی که در پایگاه درج شده، دارای مشکل فنی باشد. در صورت بروز مشکل فنی در فایل مقاله دریافت شده از سیویلیکا، و پیگیری از طریق بخش پشتیبانی تحت وب سیویلیکا، در صورتی که امکان اصلاح فایل مقاله وجود داشت، فایل اصلاح شده ارسال می شود. در غیر این صورت بنا به درخواست کاربر، یا مقاله جایگزین ارسال شده و یا اعتبار دریافت مقاله به حساب کاربر برگردانده می شود. در صورت خرید تک مقاله، مبلغ خرید تک مقاله برگشت زده می شود.

۵-۳- پایگاه سیویلیکا دارای بخش پشتیبانی کاربران به صورت آنلاین و سیستم تیکتینگ می باشد. لذا برای پیگیری هر گونه مشکل پیش آمده در روند خرید مقالات، عضویت، مشکلات فایلهای مقالات و … حتما از طریق بخش پشتیبانی کاربران اقدام شود. سیویلیکا مسئول رسیدگی به مشکلات کاربران مطرح شده در بخش پشتیبانی است که توسط کارشناسان پشتیبانی مربوطه صورت می پذیرد.

۶-۳- فرض بر این است که کاربران سیویلیکا دارای دانش فنی لازم برای استفاده از فضای وب، پرداخت اینترنتی، و نیز باز کردن فایلهای pdf و نصب نرم افزار و قلم بر روی رایانه خود را دارند و آموزش این موارد خارج از مسئولیت سیویلیکا می باشد. هر چند آموزشهای پایه در این زمینه در بخش راهنمای کاربران ارائه شده است.

۷-۳- لغو حساب کاربری و برگشت مبلغ عضویت، حداکثر تا یک هفته پس از عضویت قابل انجام است. در صورتی که طی مدت فوق هیچ مقاله ای دریافت نشده باشد، مبلغ به صورت کامل برگردانده می شود. در صورت استفاده از حساب کاربری، اعتبار هر مقاله دریافت شده به صورت خرید تک مقاله محاسبه شده و مابقی مبلغ قابل برگشت خواهد بود.

۴- سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران در سیویلیکا

۱-۴- حریم خصوصی کاربران سیویلیکا برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است. کلیه اطلاعات و داده های کاربران در پایگاه سیویلیکا کاملا محرمانه تلقی می شوند و به هیچ گروه یا مجموعه دیگری خارج از سیویلیکا ارائه نشده و منتشر نمی شود.

۲-۴- پایگاه سیویلیکا به اعضای خود به صورت دوره ای خبرنامه های اطلاع رسانی به صورت ایمیل ارسال می نماید که کاربران در صورت عدم تمایل به دریافت خبرنامه ها، می توانند از طریق ایمیلهای دریافتی اقدام به لغو دریافت خبرنامه ها نمایند.

۳-۴- کلیه پرداختهای اینترنتی در پایگاه سیویلیکا از طریق درگاههای بانکی انجام می پذیرد و هیچ گونه ورود اطلاعات مربوط به کارتها در سیویلیکا صورت نمی پذیرد و کلیه تراکنشها مستقیما در سایت بانک انجام می شود.

۵- تغييرات قوانین و شرایط

  • شرایط استفاده سیویلیکا، ممکن است بنا به نیاز، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تغییر یابد.