راهنمای استفاده از پایگاههای سیویلیکا

سیویلیکا، ناشر تخصصی مقالات علمی کشور

ابزار کاربر

ابزار سایت


پژوهشگران:راهنمای_پرداخت_اینترنتی

راهنمای پرداخت اینترنتی

چرا پرداخت اینترنتی

هدف سیویلیکا ارائه خدمات کامل و سریع به پژوهشگران می باشد. بدین منظور پرداختهای اینترنتی یکی از اساسی ترین ابزارها برای تسهیل و تسریع در دسترسی کاربران به منابع مقالات کنفرانسهای کشور است. شما می توانید با هر یک از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که امکان پرداخت اینترنتی آنها فعال می باشد، پرداخت اینترنتی برای عضویت و یا خرید تک مقاله از پایگاه سیویلیکا را انجام دهید و بلافاصله خدمت مورد نظر را دریافت نمایید.

سایت سیویلیکا برای دریافتهای اینترنتی خود با چهار درگاه بانکی (بانک سامان، بانک ملت، بانک پارسیان و بانک صادرات) قرارداد دارد، و در مرحله پرداخت اینترنتی می توانید هر یک از 4 درگاه را انتخاب نمایید. برای پرداخت از هر درگاه نیازی به داشتن کارت همان بانک نیست و هر چهار درگاه، پذیرنده کلیه کارتهای عضو شتاب می باشند.

ملزومات پرداخت اینترنتی

برای استفاده از پرداخت اینترنتی، ابتدا باید در یکی از بانکهای معتبر حساب بانکی باز نموده و کارت اعتباری متصل به حساب خود را از بانک دریافت نمایید. هر یک از بانکها قوانین و شرایط خاص خود را دارند که باید اطلاعات لازم را از متصدی بانک مربوطه دریافت نمایید. بر اساس تجربه کاری، خدمات بانکهای سامان، پارسیان و ملت در این زمینه کامل می باشد و کیفیت قابل قبولی را ارائه می نمایند. همزمان با افتتاح حساب، با دریافت فرمی، پرداخت اینترنتی کارت خود را نیز فعال نمایید. کارت های شتابی که قابلیت خرید اینترنتی دارند، علاوه بر شماره کارت 16رقمی، دارای شماره رمز اینترنتی و نیز کد CVV2 و تاریخ انقضاء هستند.

  1. شماره کارت (کلیه کارتهای بانکی دارا می باشند)
  2. رمز اینترنتی کارت (رمز دوم)
  3. کد سه رقمی CVV2
  4. تاریخ انقضاء

اگر موارد 2 و 3 و 4 را نداريد بايد يكبار به خودپردازهاي (ATM) يكي از شعب بانكي كه كارت شما از آن بانك است مراجعه و به صورت زير عمل نمائيد:

  1. کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک (ATM) قرار دهید.
  2. رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
  3. سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
  4. گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید.
  5. رمز اینترنتی مورد نظر خود را حداقل در 5 و حداکثر در 8 رقم وارد نمایید و مجدداً طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
  6. پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.

توجه: در اكثر كارتهاي بانكي كد CVV2 به صورت كدي 3 يا 4 رقمي در پشت و يا روي كارت و اغلب در بالاي شماره 16 رقمي كارت و يا كنار آن درج شده است و همچنين تاريخ انقضاي كارت نيز اغلب روي كارت درج شده است و نيازي به گرفتن اين دو مورد از خودپردازِ بانك نيست و فقط رمز دوم را بايد از طريق خودپرداز تعيين كنيد.

تکمیل فرم پرداخت اینترنتی

ورود اطلاعات کارت برای پرداخت اینترنتی فقط از طریق درگاههای بانکی صورت می پذیرد و سیویلیکا هیچ گونه اطلاعات مالی مربوط به کارت بانکی را دریافت نمی نماید. بر اساس درگاه انتخابی برای پرداخت اینترنتی، به بانک مربوطه هدایت می شوید و فرم پرداخت آنلاین نمایش داده می شود که باید اطلاعات کارت، شامل شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، تاریخ انقضاء و CVV2 را درج نمایید. ممکن است یک کد امنیتی نیز برای تاییدیه نمایش داده شود. پس از تکمیل فرم و بازگشت به سیویلیکا، بلافاصله به صورت عضو وارد سیویلیکا می شوید و یا اینکه فایل مقاله خریداری شده در اختیار شما قرار میگیرد.

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که در عین سادگی از امنیت و عملکرد لازم برخوردار باشد و همچنین کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است در حین خرید اینترنتی مشکلاتی به وقوع بپیوندد مانند : قطعی ارتباط شبکه های بانکی، خطا در شبکه، عدم ارتباط با بانک مبداء ، اطلاعات وارد شده صحیح نمی باشد و….

برای مثال ممکن است در هنگام پرداخت ارتباط شبکه بانکی قطع شده و پرداخت ناموفق انجام شود. اگر فرم درگاه پرداخت اینترنتی را تکمیل نموده باشید، و پس از زدن کلید تایید، بنا به هر دلیلی با موفقیت به سیویلیکا برگردانده نشوید، به دلیل عدم ارسال تاییدیه نهایی از سیویلیکا به بانک، خرید ناموفق فرض شده و حتی اگر مبلغی هم به صورت موفت از حساب شما کسر شده باشد، به صورت خودکار برگشت می خورد. مدت زمان برگشت مبالغ پرداخت اینترنتی ناموفق از طرف بانک بین 30 دقیقه تا 48 ساعت متغیر است.

پیگیری پرداخت اینترنتی

کلیه تراکنشها و اقدام به خریدهای اینترنتی در پایگاه سیویلیکا ذخیره و ثبت می شوند و قابل پیگیری می باشند. در صورتی که بنا به هر دلیلی تراکنشی با مشکل مواجه شد، می توانید از طریق بخش پشتیبانی کاربران، نسبت به استعلام وضعیت پرداخت خود اقدام نمایید.