راهنمای استفاده از پایگاههای سیویلیکا

سیویلیکا، ناشر تخصصی مقالات علمی کشور

ابزار کاربر

ابزار سایت


پژوهشگران:روشهای_دریافت_اصل_مقالات

روشهای دریافت اصل مقالات

دسترسی و دریافت فایل کامل مقالات نمایه شده در سیویلیکا از سه روش زیر فراهم می باشد. در انتهای صفحه، جدول مقایسه روشهای دریافت مقالات ارائه شده است. با کلیک بر روی عنوان هر روش، توضیحات کامل را مشاهده نمایید.

1- خرید اینترنتی تک مقاله:
برای دریافت سریع متن کامل مقاله، می توانید اقدام به خرید اینترنتی متن همان مقاله از پایگاه سیویلیکا نمایید. این روش معمولا برای افرادی پیشنهاد می شود که به صورت مستمر نیاز به مقالات ندارند و فقط به صورت موردی به مقاله ای نیاز پیدا کرده اند که می توانند بلافاصله با روش خرید اینترنتی، فایل PDF کامل مقاله را در اختیار داشته باشند. در این حالت هزینه هر مقاله کامل برابر 30،000 ریال می باشد.

در صورت بروز هر گونه مشکل در مشاهده فایلهای PDF دریافت شده، راهنمای رفع مشکل فایلهای PDF را مطالعه نمایید.

2- عضویت در سیویلیکا:
اگر کارهای مستمر پژوهشی انجام می دهید و به مقالات بیشتری نیاز دارید، برای اقتصادی تر شدن دریافت مقالات، پیشنهاد میکنیم در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. با عضویت در سیویلیکا هزینه دریافت هر مقاله برابر 20،000 ریال (بیش از 30 درصد تخفیف نسبت به خرید تک مقاله) می باشد. عضویت در سیویلیکا، یعنی پرداخت مبلغ حداقل 10 مقاله (معادل 200،000 ریال) در ابتدا و سپس دریافت مقالات (بر اساس تعداد اعتبارهای خریداری شده) بدون محدودیت زمانی. لذا هیچ گونه هزینه ای برای حق عضویت از کاربران دریافت نمی شود.

برای عضویت، کافیست به صفحه ثبت نام در سیویلیکا مراجعه نموده و فرم عضویت را تکمیل نمایید. امکان پرداخت هزینه عضویت به روش پرداخت به بانک و یا پرداخت اینترنتی فراهم می باشد.

توجه بسیار مهم: در صورت اقدام به عضویت، به اندازه کل رقم واریزی کاربر می تواند مقاله دریافت نماید. یعنی با واریز مثلا 400،000 ریال، با احتساب هر مقاله 20،000 ریال می توانید تا 20 مقاله را دریافت کنید. گاهی مشاهده شده است که کاربران به اشتباه تصور می کنند که پس از واریز مبلغ عضویت، باید مبلغ دیگری را نیز برای هر مقاله پرداخت نمایند که اینگونه نیست.

3- دسترسی از مراکز عضو سیویلیکا:
اگر مرکز تحصیل یا اشتغال شما، عضو سیویلیکا می باشد، می توانید به رایگان از مقالات سیویلیکا استفاده نمایید. مشاهده لیست مراکز عضو. مدیران کتابخانه ها و مراکز پژوهشی می توانند برای ایجاد دسترسی گروهی اقدام نمایند. بدین منظور به این صفحه مراجعه نمایید.

جدول مقایسه روش خرید تک مقاله و عضویت

روش دسترسیخرید تک مقالهعضویت عادی
حداقل مبلغ برای آغاز عضویت (ریال)0200،000 (برای دریافت 10 اعتبار)
هزینه هر مقاله30،000 ریالیک اعتبار (20،000 ریال) که از همان مبلغ فوق با دریافت هر مقاله کسر می شود و نیازی به واریز برای هر مقاله نیست
تعداد مقالات قابل دریافتنامحدودبر اساس اعتبار خریداری شده که در هر لحظه می توان اعتبار را خریداری و افزایش داد.
مدت عضویت-نامحدود
مناسب برایدریافت موردی مقالاتافرادی که امور مستمر پژوهشی انجام می دهد و به مقالات بیشتری نیاز دارند