راهنمای استفاده از پایگاههای سیویلیکا

سیویلیکا، ناشر تخصصی مقالات علمی کشور

ابزار کاربر

ابزار سایت


کتابداران:عضویت_دانشگاهها_و_موسسات

عضویت کتابخانه ها در پایگاه سیویلیکا

دانشگاهها، سازمانها، مراکز تحقیقاتی - پژوهشی و کلیه شرکتهای دانش بنیان می توانند به سادگی دسترسی به منابع پایگاه سیویلیکا را با شرایط ویژه ای برای کلیه کارشناسان، دانشجویان و اعضای هیات علمی خود فراهم نمایند. کاربران مراکز عضو بدون نیاز به پرداخت هزینه، بر اساس شرایط تعریف شده توسط مرکز، از مقالات (کنفرانسهای داخلی و خارجی نمایه شده در سیویلیکا) استفاده می نمایند. در صفحه لیست مراکز عضو، سازمانهایی که دسترسی به منابع سیویلیکا را ایجاد نموده اند را مشاهده نمایید.
این سرویس به دو صورت عضویت بر اساس IP اختصاصی و نیز عضویت بر اساس شناسه کاربری قابل ارائه است. این راهنما برای کتابداران محترم جهت آشنایی با خدمات ویژه سیویلیکا می باشد:

دسترسی IP Base

در صورتی که مرکز شما عضو سیویلیکا نمی باشد، می توانید با تکمیل فرم عضویت آزمایشی (فرم شماره 4) ارائه شده در انتهای این صفحه، به مدت 2 ماه به صورت رایگان از خدمات سیویلیکا استفاده نمایید.

در این روش دسترسیIP های معتبر (Valid) مرکز در پایگاه سیویلیکا به عنوان IP های مجاز تعریف می شوند و هر کاربر که از این گستره (Range) IP ها به سایت سیویلیکا مراجعه نماید، به عنوان کاربر مجاز شناخته می شود. در بالای صفحات نام مرکز درج می شود و در صفحه خلاصه مقالات، قسمتی مجزا برای دریافت مقالات ویژه آن مرکز نمایش داده می شود که در حالت عادی نمایش داده نمی شود. اگر دانشگاه و یا موسسه شما از IP های مشخصی برای ارتباط با اینترنت استفاده می کند می توانید از سیستم IP اختصاصی استفاده نمایید. منظور از IP های معتبر، IPهایی است که مرکز شما در فضای مجازی با آن IP ها شناخته می شوند و IP های داخلی قابل استفاده نمی باشد. مراکز بزرگ ممکن است تعداد IP های زیادی داشته باشند و این تعداد IP بین یک (برای مراکز کوچک) تا چند ده هزار تا برای سازمانها و دانشگاههای بسیار بزرگ متغیر است. هیچ محدودیتی در تعداد IP های ثبت شده برای هر مرکز در سایت سیویلیکا وجود ندارد.

سازمانهایی که دارای مراکز پراکنده در سطح کشور هستند، با تعریف IP های مراکز مختلف خود، بدون هیچ گونه تبعیضی، دسترسی به منابع را در اختیار کلیه مراکز تحت پوشش خود در سطح کشور قرار دهند. مانند پردیس های مختلف دانشگاهها که در شهرهای مختلف استقرار دارند.

در عضویت بر اساس IP، کاربران با مراجعه به صفحه خلاصه مقاله، با درج آدرس ایمیل مجاز در قسمت مشخص شده، لینک دریافت اصل مقاله را در ایمیل خود دریافت می نمایند. راهنمای کامل کاربران مراکز عضو

عضویت به صورت شناسه کاربری

در صورتی که کتابخانه ای دارای IP اختصاصی نیست، می تواند اقدام به عضویت از طریق شناسه کاربری نماید. این نوع عضویت برای مراکزی پیشنهاد می شود که می خواهند از طریق تعداد محدودی رایانه، امکان استفاده از مقالات را برای کاربران خود فراهم نمایند و برای مراکزی با تعداد کاربران زیاد توصیه نمی شود.

هزینه های دسترسی کتابخانه های دانشگاهی

مراکز دانشگاهی و سازمانها برای دسترسی به پایگاه سیویلیکا از تخفیف ویژه ای برخوردار می باشند. هزینه دسترسی این مراکز به دو صورت محاسبه می شود.

پرداخت هزینه بر اساس اعتبار

پرداخت هزینه به صورت عضویت سالانه

فرمهای عضویت

پس از تکمیل فرم مربوطه، آن را از طریق شماره تلفن 88008044 و یا 88335451 به دفتر سایت فکس نمایید. پس از دریافت درخواست، حداکثر تا یک هفته اقدامات لازم برای استفاده از سایت فراهم و به صورت کتبی به اطلاع می رسد.

درخواست افزایش اعتبار مراکز عضو

فرم شماره 2: درخواست عضویت مراکز آموزشی-پژوهشی در سیویلیکا

فرم شماره ۳: تعریف محدودیتهای کاربران مراکز (ویژه مراکز عضو)

فرم شماره ۴: درخواست دسترسی آزمایشی رایگان